بازی Mass Effect 3

۱۵نکته مهم در مورد بازی Mass Effect 3

۱۵نکته مهم در مورد بازی Mass Effect 3

تحلیل بازی Mass Effect 3 توسط  محسن ربانی صورت گرفته است امیدوارم خوشتون بیاد….با تشکر فراوان از مهندس ایزدی

 BioWare به دنباله Mass Effect شک داشت

کیسی هادسون (Casey Hudson) از BioWare می گوید: “در طی ساخت Mass Effect 1 ما شک داشتیم که بتوانیم یک سه گانه را در یک نسل تمام کنیم. واقعاً سخت بود که قول یک سری را بدهید که نمی دانید در بازار خوب فروش خواهد کرد یا نه.”

Mass Effect 3 از کره زمین آغاز می شود

نقطه شروع بازی Mass Effect 3 خیلی بهتر از نسخه دوم است و از روی کره زمین آغاز می شود و وسعت محیط بازی بسیار بزرگ خواهد بود.

Mass Effect 3 از همان ابتدا برنامه ریزی شده بود

تم و وقایع نسخه سوم از همان ابتدای کار برنامه ریزی شده بود، ولی داستان بازی Mass Effect 3 خیلی مختص به خودش است. از روی کره زمین آغاز می شود و با پایانی خیره کننده که به همه سوال ها جواب خواهد داد، تمام می شود.

Saveها خیلی مهم هستند

وقتی Mass Effect را بازی می کنید، تمام حرکات شما و کارهایی که کرده اید، ضبط می شوند و جزئی از Save شما را تشکیل می دهند. در ادامه، سازندگان تصمیم می گیرند که آیا این تصمیمات تأثیر مستقیمی بر نسخه بعد داشته باشد یا نه و به همین شکل روایت داستان تغییر می کند.

کلیت Mass Effect 3 همانند نسخه دوم است

هادسون می گوید: “در بازی Mass Effect 3 ما سیستم پایه Mass Effect 2 را داریم و قدرت های جدید به آن اضافه کردیم و شاخه های بیشتری به قدرت ها داده ایم. اسلحه ها و زره های بیشتری هم داریم و مراحل بازی و عمق طراحی خیلی بیشتر شده اند.

بازی Mass Effect 3

Mass Effect 3 بیشتر RPG خواهد بود

هادسون می گوید: “ما نظرات مردم را که درخواست RPG بیشتری از Mass Effect 2 داشتند را شنیدیم و قصد داریم در نسخه سوم این موضوع را خیلی عمیق تر کنیم.”

بخش چندنفره برای نسخه اول و دوم در نظر گرفته شده بود

هادسون می گوید: “گشتن در محیط بازی و مبارزه کردن در کنار دوستانتان همیشه در ذهن ما به عنوان یک موضوع بسیار جالب بود و مخاطبان، خیلی چنین بخشی را از ما درخواست می کردند و اتفاقاً ما بخش چندنفره را برای نسخه اول و دوم در نظر گرفته بودیم.”

بخش تک نفره بسیار مهم است

هادسون می گوید: “کاری که ما نمی خواهیم انجام دهیم و انجام نخواهیم داد، به خطر انداختن بخش تک نفره بازی است. در کنار اینکه به بخش چندنفره علاقه مند هستیم، هنوز راه درستی برای انجام آن پیدا نکرده ایم.”

Mass Effect 3 دراماتیک تر از قبل

هادسون می گوید: “Mass Effect 3 فرصتی است که به ما اجازه شاخ و برگ دادن بیشتری به داستان را می دهد. با صحنه های دراماتیک تر و شوکه کننده تری در این بازی روبرو خواهید شد.”

عرضه Mass Effect 2 روی PS3 برای ثابت کردن این بازی بود

جالب است بدانید که یکی از دلایل BioWare برای عرضه Mass Effect 2 برای PS3 این بود که نشان دهد این بازی به تنهایی عنوان قوی ای است و بسیاری با بازی کردن نسخه PS3 جذب این بازی شده اند و این در حالی بوده که اصلاً نسخه اول را نرفته بودند.

بازی Mass Effect 3

لایرا تیسونی (Liara T’Soni) باز هم یکی از شخصیت های اصلی خواهد بود

لایرا یکی از شخصیت های محبوب نسخه اول بود که به هیچ وجه نمی مرد و در نسخه دوم هم به Suicide Mission نیامد، ولی در نسخه سوم باز هم همانند نسخه اول، او یکی از شخصیت های اصلی خواهد شد.

Illusive Man یکی از دشمنان اصلی شما خواهد شد

مهم نیست که در Mass Effect 2 با او کنار آمده باشید یا نه، Illusive Man در نسخه سوم یکی از دشمنان اصلی شما خواهد شد و بعید نیست که حتی در همان ابتدای بازی برای سر شما پول هم بگذارد.

Gethها یکی از بزرگترین متحدان شما خواهند شد

مهم نیست در نسخه های قبل با آن ها چطور برخورد کرده اید، Gethها یکی از متحدین شما در نسخه سوم خواهند بود. آن ها نه به Cerberus اعتماد دارند، نه به Council و همانند شپرد (Shepard) طرف هیچ کس نیستند.

کولیات (Kolyat) به شما خواهد پیوست

تین (Thane) در هر حالت در ME2 کشته می شد، ولی در نسخه سوم به جای او پسرش کولیات که در نسخه دوم مرتکب جرم شده بود، جای پدر خود را پر خواهد کرد و به شپرد می پیونند و یکی از شخصیت های اصلی هم می شود.

Council بالاخره به شپرد احترام می گذارد

Council از همان ابتدای کار به شپرد اعتماد نداشت و مهم نیست که چند بار شپرد توانایی خود را به آن ها ثابت کرد، ولی آن ها هیچ گاه قدردان زحمات شپرد نبودند و همیشه برای او مشکل درست می کردند. در ME3 سرانجام آن ها به او احترام می گذارند. تصور کنید که جلوی تمام کهکشان به شپرد مدال افتخار بدهند!

 

تـاریخ انتشـــار :
تاریخ انتشار آمریکا ۲۰۱۲/۰۳/۰۶ (۱۸۳ روز)
تاریخ انتشار ایران سه شنبه ۱۶ اسفند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.