آخرین مطالب : 

وب سایت تخصصی مهندس ایزدی

خوشمزه ترشدن کوکوسبزی

خوشمزه ترشدن كوكوسبزي

خوشمزه ترشدن کوکوسبزی

خوشمزه ترشدن کوکوسبزی

کوکوسبزی یکی از غذاهای مورد علاقه ایرانی ها است در این پست یک روش برای خوشمزه تر شدن این غذا به شما معرفی می کنیم و آن این است :

برای خوشمزه ترین کوکوسبزی ازگردو خردشده وزرشک استفاده کنید.

مختصری در مورد کوکوسبزی

کوکو سبزی گونه‌ای کوکو است که مواد اصلی آن تخم مرغ و سبزی‌های معطری مانند تره، جعفری، شوید است که گاه به سبزی‌ها گشنیز، شنبلیله، اسفناج (یا برگ چغندر) و یک برگ کاهو اضافه می‌شود. این مواد همراه سیر و پیاز، نمک و ادویهٔ مناسب در تابه با روغن سرخ می‌شود.

برای تغییر طعم و خوشمزه‌تر شدن کوکو سبزی به مایهٔ آن گردوی خرد شده، زرشک و یا باقلا می‌افزایند. سبزیِ کوکوسبزی در مازندران شامل نعنا و پونه، جعفری، و گشنیز است.

زیرگونه‌های کوکوسبزی عبارتند از: کوکوسبزی مجلسی، رولت کوکوسبزی، کوکو سبزی با نان تست، اسنک کوکوسبزی.

  • برای تهیه کوکوسبزی مجلسی و کوکو سبزی با نان تست، پیش از سرخ کردن مواد، درون برش‌های نان باگت یا نان تست را خالی کرده و مواد کوکو را در آن جا می‌دهند سپس سرخ می‌کنند یا در فر می‌پزند. گاه برای اینکه هنگام سرخ کردن انسجام داشته باشد و نریزد، به مایه کوکوسبزی کمی سیب زمینی پخته شده اضافه می‌شود. در غیر این صورت می‌توان در فر پخت.
  • اسنک کوکوسبزی در دستگاه ساندویچ‌ساز درست می‌شود و بین دو لایه نان تست مواد کوکو قرار می‌گیرد.
  • برای تهیه رولت کوکوسبزی، مانند رولت اسفناج، مواد کوکو را به صورت لایه نازکی در فر پخته و سپس با کاغذ روغنی لوله می‌کنند و در یخچال خنک می‌کنند. سپس آن را باز کرده و کاغذ را برداشته و به جای آن داخل رولت ماست چکیده یا پنیر خامه‌ای می‌مالند. سپس با چاقوی تیزی از عرض برش می‌دهند.

دیگر کوکوهایی که با سبزی‌ها تهیه می‌شوند عبارتند از: کوکوی والک، کوکوی کاهو و تره، کوکوی کاهو و شوید، کوکوی کرفس و گشنیز، کوکوی سبزی‌های زمستانی، کوکوی اسفناج.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *