انتقال حرارت در حفره

انتقال حرارت در حفره (cavity) کد متلب

کد متلب انتقال حرارت در حفره (cavity)

توضیح : انتقال حرارت در حفره به روش lbm در حفره یکی از پروژه های محبوب اساتید برای کارشناسی ارشد می باشد در این پست کد متلب این پروژه را برای شما قرار دادیم این کد بگونه ای نوشته شده است که درک آن برای دانشجویان بسیار راحت باشد و دانشجو به راحتی بتواند تغییرات لازم را انجام داده و بنام خود سیو نمایند امیدوارم دانلود کرده و لذت ببرید.

انتقال حرارت در حفره به روش lbm

روش های مدل سازی

پدیده‌های پیچیده انتقال گرما را می‌توان در روش‌های مختلف مدل کرد.

  • معادله گرما: معادله گرما، معادله دیفرانسیل با مشتقات جزئی است که توزیع گرما (یا تغییرات دما) را در منطقه‌ای داده شده در طول زمان شرح می‌دهد. در بعضی مواقع راه حل دقیق معادله در دسترس است و در موارد دیگر، این معادله بایدبا حل عددی وبا استفاده از روش‌های محاسباتی حل شود. برای مثال در مدل‌های ساده آب و هوایی، ممکن است سرمایش نیوتون به جای کدهای تابشی برای حفظ دمای اتمسفر استفاده شود.
  • تجزیه و تحلیل توده‌ای سیستم‌ها: تجزیه و تحلیل سیستم‌ها با استفاده از مدل ظرفیت توده‌ای یک تخمین متداول در رسانش گذرا است که ممکن است هنگامی که رسانش گرمایی داخل شی خیلی بیشتر از رسانش گرمایی در مرزهای جسم است، مورد استفاده قرار گیرد. این روش تقریبی است که یکی از جنبه‌های هدایت گذرای سیستم –در داخل جسم-رابه یک سیستم معادل حالت پایدار کاهش می‌دهد. در این روش فرض بر این است که دما در داخل جسم کاملاً یکسان است؛ اگر چه مقدارآن ممکن است با زمان در حال تغییر باشد. در این روش، نسبت مقاومت در برابر گرمای رسانشی در درون جسم به مقاومت در برابر انتقال گرمای همرفت در مرزهای جسم که به عنوان عدد بیو شناخته می‌شود، محاسبه می‌شود.

برای عددهای بایو کوچک تخمین دمای یکنواخت مکانی در داخل جسم می‌تواند به کار رود و فرض شده‌است که انتقال گرما در جسم زمان برای توزیع یکنواخت درون خود با توجه به مقاومت کمتر به انجام این کار در مقایسه با مقاومت برای گرمای ورودی به جسم دارد. تجزیه و تحلیل توده‌ای سیستم‌ها اغلب پیچیدگی معادلات را به معادله دیفرانسیل خطی مرتبه اول کاهش می‌دهد که در آن گرمایش و سرمایش با حل تابع نمایی ساده شرح داده می‌شوند و اغلب به عنوان قانون سرمایش نیوتون اشاره دارد.

نام محصول :کد متلب انتقال حرارت حفره به روش lbm همراه با اجرای شکل

حجم : ۴kb

قیمت : ۴۹۰۰ تومان

نحوه دریافت : پرداخت آنلاین و دریافت آنی لینک دانلود ( در صورتی که مایل به پرداخت آنلاین نیستید به منوی پرداخت نقدی مراجعه نمایید ).

کليک جهت خريد کالا ، به منظور پذيرش قوانين و مقررات سايت مي باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.